ZÁHNĚDA

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Záhněda je jedním z nejúčinněji fungujících uzemňovacích a ukotvovacích kamenů. Současně během meditace umí zvyšovat vibrace. Je to ochranný kámen se silným napojením na zemskou a základní čakru. Dobře působí proti stresu a pomáhá překonat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování. Také uzemňuje duchovní energii a jemně neutralizuje negativní vibrace. Pohlcuje elektromagnetický smog a napomáhá detoxikaci na všech úrovních. Přináší pozitivní vibrace, které vyplňují celý prostor. Učí nás, rozloučit se se vším, co již neslouží svému účelu. Přináší úlevu od strachu, rozhání deprese a navozuje emocionální klid. Napomáhá přijmout fyzické tělo a jeho sexuální povahu. Pročišťuje a zvyšuje sílu základní čakry. Rozhání negativní city  a potlačuje noční můry. Lze jej použít i při věštění, kde lze získat jasný vhled do nitra. Umožňuje přechod vědomí mezi hladinami alfa a beta, pomáhá při meditaci. 


LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Přináší úlevu od bolesti. Je velmi nápomocná při bolestech břicha, kyčlí a nohou. Ulevuje od bolesti hlavy a prospívá pohlavním problémům. Potlačuje křeče, posiluje záda a zvyšuje odolnost nervové soustavy.

OČISTA A NABÍJENÍ

Očistu začněte pod proudem vody, a pak kámen dejte do misky s vodou na den i noc. Záhněda na sebe stahuje více negativní energie, proto potřebuje důkladnou očistu.