TYRKYS

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Tyrkys je nejúčinnější léčivý krystal. Přináší zotavení ducha i pohodu těla. Jedná se o ochranný kámen používaný odnepaměti. Dokáže změnit barvu, aby majitele varoval před nebezpečím nevěry. Umožňuje duchovní naladění a zlepšuje komunikaci mezi hmotným a duchovním světem. Položený na třetí oko zvyšuje schopnost intuice a usnadňuje meditaci. Umístěním na krční čakru, zprošťuje starých přísah a slibů. Umožňuje duši, aby se opětovně projevila ve své skutečné podobě. Zkoumá minulé životy  a ukazuje, jak se dále vyvíjet. Tyrkys je očistný kámen. Rozptyluje negativní energii a odstraňuje elektrosmog. Obnovuje rovnováhu a uvádí do harmonie všechny čakry spolu s jemnými těly. Ladí fyzické tělo na duchovní vibrace. Udržuje rovnováhu a vyrovnává ženskou a mužskou energii. Dodává sílu. Zahání skony k mučednickému jednání a sebepoškozování. Pomáhá udržet klidnou mysl. Podporuje naše tvůrčí schopnosti. Stabilizuje proměnlivé nálady a navozuje vnitřní klid. Podněcuje k romantické lásce. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá při depresích a vyčerpání. Posiluje meridiány. Zlepšuje imunitní systém. Regeneruje tkáně, podporuje vstřebávání živin. Pomáhá při infekcích. Uzdravuje tělo jako celek. Uzdravuje oči. Snižuje kyselost organismu a působí na žaludek, dnu a na revmatismus. Potlačuje křeče a bolesti. Funguje detoxikačně a protizánětlivě.

OČISTA A NABÍJENÍ

Tyrkys čistíme ideálně po každém použití. Opláchneme jej ve vlažné vodě. Nabíjíme na denním světle. Tyrkys je citlivý na změny teplot, pot, oleje a kosmetiku. Ve výjimečných případech můžeme krátce nabíjet na slunci, když ztratí svou původní barvu.