TURMALÍN

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Turmalín pročišťuje a transformuje těžkou energii do lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry. Vytváří silný ochranný štít kolem těla. Jako šamanský kámen, zajišťuje ochranu při různých obřadech a rituálech. Čistí auru, odstraňuje bloky a rozhání negativní energie. Harmonizuje všechny čakry a dopomáhá jejich vzájemnému propojení. Obnovuje rovnováhu meridiánů. Blahodárně působí na všechny rostliny - drží od nich škůdce, zlepšuje jejich zdraví. Pomáhá nám pochopit sami sebe a zavádí nás do našeho nitra. Zvyšuje sebedůvěru a odnáší strach. Zahání myšlenky navozující pocit oběti a přitahuje inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu. Je účinný léčitel rozumu i duše. Uvádí do rovnováhy pravou a levou hemisféru. Proměňuje negativní myšlenkové vzorce v pozitivní. Působí na sexuální a citové poruchy. Uvolňuje napětí. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Uvolňuje a zmírňuje bolesti při energetických blokádách pokožky, svalstva a pohybového aparátu. Pomáhá neutralizovat účinky ozáření a elektrosmogu. Povzbuzuje nervy a detoxikuje tělo. Pomáhá při zácpě a průjmu.

OČISTA A NABÍJENÍ

Čistíme krátce pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodu spolu s křišťálem přes noc. Všechny druhy turmalínu lze nabíjet na přímém slunci.