SODALIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Sodalit spojuje logiku s intuicí a otevírá dokořán bránu vnímání ducha, neboť přináší informace z vyšší mysli na tělesnou úroveň. Podněcuje činnost šišinky a třetího oka. Prohlubuje meditaci. Podněcuje nás k cestě za pravdou a ideály. Ruší elektromagnetické znečištění a zamezuje jeho vyzařování. Jedná se o mimořádně užitečný kámen při týmové práci, neboť přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Podněcuje důvěru a upevňuje pouto mezi lidmi. Je vhodný k rozvoji mysli a potlačuje duševní zmatek a závislost. Působí příznivě na slovní vyjadřování myšlenek. Vnáší do mysli klid a umožňuje přijímat nové informace. Usnadňuje oproštění od starých způsobů uvažování. Potlačuje návaly paniky. Dokáže transformovat povahu lidí, kteří cítí potřebu neustále se bránit nebo reagují příliš citlivě. Odhaluje kořeny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání. Zvyšuje sebevědomí, pomáhá přijímat sama sebe a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Udržuje v rovnováze metabolismus. Čistí lymfatický systém. Napravuje poškození způsobená ozářením. Léčí krk, hlasivky a hrtan. Pomáhá při poruše trávení. Sráží horečku, snižuje krevní tlak a pomáhá vstřebávat tekutiny v těle. 

OČISTA A NABÍJENÍ

Pečlivě čistíme pod proudem vody. Ideálně necháme sodalit přes noc v půdě a za úplňku. Nabíjíme na křišťálu hodinu na přímém slunci.