SMARAGD

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Smaragd je kamenem inspirace a nekonečné trpělivosti. Je kamenem lásky a přivolává domácí štěstí a věrnost. Zvyšuje pocit jednoty, ničím nepodmínečné bezvýhradné lásky, blahodárně působí na vztahy, které udržuje v rovnováze. Přináší přátelství. Pokud změní barvu, jedná se o signál nevěry! Otevírá srdeční čakru a dobře působí na city. Zajišťuje citovou, tělesnou a duševní rovnováhu. Odstraňuje vše negativní a posouvá naše vědomí na vyšší úroveň. Otevírá naší jasnozřivost a přivádí nás k dosažení vyšší moudrosti. Je ochráncem před kouzly a pomáhá předpovídat budoucnost. Zvyšuje sílu překonat životní nezdary. Je kamenem regenerace a uzdravení, který léčí negativní city. Zvyšuje schopnost užívat si života v celé jeho kráse. Je zdrojem vnitřního jasu a učí nás poznat sami sebe. Pomáhá k výřečnosti vlastních projevů a mimořádně podporuje dosažení vzájemného porozumění ve skupině lidí.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá při klaustrofobii. Při rekonvalescenci po infekčních chorobách. Léčí záněty dutin, plic a krku. Působí na oči, detoxikuje játra. Přináší úlevu při revmatismu a cukrovce. Používá se jako protijed. Pomáhá léčit zhoubné nádory. 

OČISTA A NABÍJENÍ

Citlivost smaragdu je velmi vysoká. Bere na sebe téměř veškerou negativitu. Je proto důležité ho pravidelně čistit. Po každém použití čistěte smaragd pod tekoucí vodou. Nabíjejte ho velmi krátce na nepřímém slunci. Nepřepínejte jeho síly.