SELENIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Selenit se vyznačuje velice jemnými vibracemi. Do mysli vnáší jas a otevírá korunní čakru a vyšší čakry. Umožňuje přístup k andělskému vědomí a duchovnímu průvodci. Nabízí spojení s vyšším světelným tělem a dopomáhá je pak ukotvit v pozemských vibracích. Udržuje hluboký klid a mír. Hodí se k meditacím a duchovní práci. Se Selenitem v ruce jsme schopni telepatie. Jedná se o nejsilnější kámen nových pozemských vibrací. Používá se k vytvoření ochranné mřížky kolem domu. Můžeme ho položit do všech koutů v domě a vytvoří mírumilovnou atmosféru. Lze jej užít k odstranění cizích entit z aury. Nese v sobě otisk všeho, co se kdy na světě událo, ale dosahuje i do dalších životů. Odhaluje plán, podle nějž se odehrává náš nynější život, od chvíle, kdy jsem opustili stav mezi životy. Vyjevuje všechny problémy, jejichž důsledky na nás působí a ukazuje, jak je nejlépe zvládnout. Pomáhá při vynášení soudů a schopnosti proniknout do jádra věci. Dobře slouží jako věštecká koule. Nabízí uklidnění zmatků a napomáhá přehledu. Přináší porozumění dějům, jež se odehrávají v podvědomí. Dokáže stabilizovat nevyzpytatelné city.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Rovná páteř a zvyšuje její ohebnost. Chrání před epileptickými záchvaty. Neutralizuje působení rtuti v zubním amalgamu. Vhodný ke kojení a výživu dítěte. Nejvýraznější léčivé schopnosti projevuje na energetické úrovni.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pozor musíte dát při péči o selenit - jako krystalizovaná forma sádrovce se ve vlhku rozpouští. Také je velmi měkký. Čistěte ho myšlenkou nebo vykuřovadlem případně vonnou tyčinkou.