RUBÍN

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Rubín je kámen, který souvisí s energií. Vnáší do života rázný přístup. Dodává energii a rovnováhu. Podněcuje vášnivou touhu žít. Zlepšuje motivaci a směruje nás k realistickým cílům. Podněcuje činnost srdeční čakry, uvádí srdce do rovnováhy. Je štítem proti mentálním útokům a vysávání srdeční energie. Vyvolává pozitivně laděné sny. Je kamenem hojnosti a bohatství. Na duševní úrovni zastavuje zlost a negativní energie, aby je mohl proměnit v opak. Odstraňuje nám z cesty vše negativní. Je dynamickým vůdcem. Napomáhá mysli, aby se ostřila pod vlivem nejvyššího vědomí a koncentrace. Díky svému ochrannému účinku nás chrání během hádek a střetů. Podněcuje touhy a nadšení. Podporuje potřebu stýkat se s lidmi a vyvolává sexuální aktivitu. Pomáhá překonávat vyčerpání a letargii.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Odvádí z těla jedovaté látky. Sráží horečku, léči infekce, snižuje krevní tlak. Mimořádně působí na srdce a oběhový systém. Podporuje nadledvinky a ledviny, rozmnožovací orgány a slezinu.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pod proudem vlažné vody před každým použitím 10-15 minut. Ideálně v misce vody přes noc. Nabíjíme cca 2 hodiny na slunci. Na denním nepřímém světle dvojnásobnou dobu. Pokud ho nepoužíváme pravidelně, odkládáme jej na horský křišťál.