RODONIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Rodonit přináší citovou rovnováhu. Navozuje pocit lásky, ale převážně lásky bratrské, respektive lásky s celým lidstvem. Podněcuje, aktivuje a čistí srdeční činnost a srdeční čakru. Uzemňuje a vyrovnává energii jin a jang. Pomáhá nám dosáhnout nejvyššího potenciálu. Pomáhá také při meditacích, kde se používají mantry. Tento kámen je schopný nás naladit na jejich přicházející vibrace. Odstraňuje následky šoku a paniky. Blahodárně působí i při sebepoškozování, při závislosti na jiné osobě a při zneužívání. Hojí citová zranění pocházející z minulosti tím, že nám pomáhá dojít k odpuštění. Je to kámen nezištné lásky. Pomáhá nám tlumit zlost a odradit nás od pomsty.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Hojí rány a zklidňuje poštípání hmyzem. Dokáže potlačit i křeče. Podněcuje plodnost, léčí rozedmu plic, záněty kloubů a artritidu. Pomáhá při chorobách imunitního systému, nemocech žaludku, vředech a roztroušené skleróze.

OČISTA A NABÍJENÍ

Po každém použití pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na nepřímém slunci. Přechováváme ho na horském křišťálu v šeru, protože je velmi citlivý na světlo.