PYRIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Pyrit je kámen slunce, silné energie a optimismu. Svým jasem dosáhne do nejzasších koutů naší duše a vynese na povrch i ty nejzapadlejší stíny. Ty pak můžeme zpracovat a posunout se v životě dál. Zároveň nás podporuje v přirozených talentech a darech, které máme. Poskytuje sílu, energii i potřebný klid k harmonickému životu. Pyrit odstraňuje citové, fyzické, duchovní i duševní blokády. Působí jako terapeut, který nám vždy ukáže tu světlou stránku. Jeho silná sluneční energie nás přivádí k vnitřnímu Já a jeho jasu. Učí nás uvědomovat si i stinné stránky našeho charakteru a integrovat je. Ty dobré stránky naopak vyzdvihuje a podporuje nás v jejich používání. Pyrit je kamenem hojnosti a prosperity.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pyrit ulevuje při léčbě žaludku, střev, trávicího ústrojí, jater, sleziny a žlučníku. Zklidňuje bolesti, podporuje funkci žláz a krevního oběhu, léčí záněty. Při pravidelném nošení posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Pročišťuje dýchací cesty, oživuje krevní oběh, podporuje trávení a prokrvení pleti. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, plic a průdušek. Zmírňuje křeče a menstruační bolesti, podporuje činnost jater a sleziny.

OČISTA A NABÍJENÍ

Je citlivý na pot i kosmetiku. Stejně tak jej neoplachujeme ani nevystavujeme přímému slunci. Čistíme ho představou nebo pomocí vykuřovadla. Nabíjíme na horském křišťálu na nepřímém slunci.