PURPURIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Purpurit je velice účinný k psychické ochraně a osvícení. Otevírá vyšší korunní čakru a propojuje ji se základní čakrou. Povzbuzuje nerušený vývoj a uzemňuje výsledný posun energie do reality. Je výborný pro veřejné projevy, propůjčuje srozumitelnost, soustředěnost a sebevědomí myšlenkám i vyjadřováním. Láme staré zvyky a postoje, které nás drží v zajetí minulosti. Rozhání beznaděj. Zvyšuje ostražitost, pomáhá vnímat nové nápady a poučení. Purpurit je omlazující kámen, který dodává energii fyzickému i mentálnímu tělu. Překonává únavu a sklíčenost. Usnadňuje prodej domu, který se důvodu nepříznivého prostředí nebo zásahů zvenčí, které mohly nastat z konfliktů z minulého života. Přetrhá vazby s lidmi z minulosti a usnadňuje pohyb kupředu. Rozptyluje negativní energii, odvolává prokletí, přání nemoci. Přináší pozitivní energii. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá překonat vyčerpání, zvyšuje vytrvalost. Prospívá buněčné paměti, kardiovaskulárnímu systému, průtoku a pročištění krve. Ustaluje puls a pomáhá s hojením pohmožděnin a puchýřů.

OČISTA A NABÍJENÍ

Po důkladné očistě ve slané vodě ho pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na denním světle, bez přímého dosahu slunce, popřípadě na měsíčním světle.