OPÁL

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Opál je citlivý kámen s jemnými vibracemi. Zpřístupňuje kosmické vědomí a probouzí duševní a mystické vize. Podněcuje originální a dynamické síly. Napomáhá k nalezení skutečného Já. Dokáže pohlcovat i vysílat. Přijímá myšlenky a pocity z okolí, zesiluje je a vrací ke zdroji. Je to karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme se nám vrátí. Je to ochranný kámen. Lze jej použít pokud se chystáme na nebezpečné místo, protože nás učiní neviditelnými pro okolí (je potřeba je správně naprogramovat). Používají ho i šamani na své duchovní cesty. Zesiluje náš charakter a vlastnosti  tak, aby se mohly přetransformovat. Povzbuzuje umělecké sklony. Je spojován s láskou a vášní, s touhou a erotikou. Zesiluje city a uvolňuje zábrany. Působí jako stabilizující prvek citů. Ukazuje nám jaký byl náš citový stav v minulých životech a učí nás odpovědnosti. Učí nás odpovědnost za to, co cítíme. Podněcuje pozitivní city. Vyvolává věrnost, loajalitu.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Posiluje vůli k životu. Léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulínu, pomáhá při porodu a odstraňuje předmenstruační syndrom. Dobře působí na oči.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pod proudem vlažné vody čistíme co nejčastěji. Nabíjíme na měsíčním světle. Na slunci vzhledem ke své pórovité struktuře trpí.