ONYX

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Onyx je kamenem dodávající sílu. Zajišťuje oporu v obtížných nebo nepřehledných situacích. Stejně tak v období citového nebo tělesného stresu. Dokáže napřít naší energii jedním směrem a sladit ji s působením vyšších sil. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci. Nabízí spojení s jednotou vesmíru. Dokážeme s ním nahlédnout do budoucnosti. Staneme se s ním pánem svého osudu. Je mlčenlivý kámen, který nám bude moudrým rádcem. Přináší ráznost, vytrvalost a životní sílu. Udržuje v sobě všechny naše vzpomínky. Upozorní nás na minulá zranění, jež ovlivňují současný život. Hojí starou lítost a smutky. Je velmi dobrým pomocníkem při krystaloterapii, kdy pomáhá léčit minulá traumata a zranění (i z minulých životů). Dodává sebekontrolu. Pomáhá vstřebávat vesmírné energie. Udržuje rovnováhu jin a jang.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Blahodárně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, nehty a vlasy. Dále pomáhá s rovnováhou, šuměním v uších a zlepšuje prokrvení. 

OČISTA A NABÍJENÍ

Onyx čistíme pod proudem vlažné vody nebo spolu s křišťálem v misce vody přes noc. Onyx má rád přímé slunce, nabíjíme ho často a dlouho.