NEFRIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Nefrit je hojně se vyskytující nerost se širokou škálou využití. Zelená barva dělá dobře našemu srdci a uvolňuje zbytečné napětí. Je jeden z nejlepších pomocníků při harmonizaci a podpoře ledvin. Posiluje naši sebedůvěru i zklidňuje mysl. Tlumí vypjaté emoce, zklidňuje agresivitu, zklidňuje duševní napětí, žal a rozčílení. Podporuje duševní harmonii, vyrovnanost a vnitřní mír. I v těžkých chvílích nás vede k vnitřní moudrosti a posiluje schopnost zůstat věrni sami sobě. V práci nám pomáhá v rychlém rozhodování a v odvaze jednat za všech okolností podle čistého svědomí. Pomáhá nevzdávat se i ve zdánlivě beznadějných situacích. Učí toleranci a pochopení. Rozpouští noční můry.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá při léčbě ledvin a jejich zánětů, čistí močový měchýř a močové cesty, pomáhá při problémech s ledvinovými kameny. Působí na špatně hojící se rány. Je vhodný při zácpě a nadýmání, urychluje odvodnění organismu. Je vhodný pro detoxikaci organismu, podporuje tělo při zbavování se jedů a škodlivin. Stimuluje funkci srdce, brzlíku a zlepšuje střevní peristaltiku. Ulevuje při bolestech hlavy. Napomáhá klidnému spánku a příjemným snům.

OČISTA A NABÍJENÍ

Čistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme dlouho (i celý den) na přímém slunci. Lze jej nabíjet i při měsíčním svitu (nejlépe za úplňku).