MERLINIT/ DENDRITICKÝ OPÁL

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Vnáší do našeho života štěstí a magii. Tento dendritický kámen v sobě nese moudrost šamanů, alchymistů, mágů a kouzelníků. Získává přístup do různých dimenzí je vhodným společníkem při astrálním cestování. Merlinit podporuje šamanské praktiky nebo magické rituály a zajišťuje úspěšné zakončení duchovního úsilí. Je naladěný na elementy země, vzduchu, ohně a vody. Symbolizuje jednotu všech živlů. Je vhodný pro umístění do středu krystalového léčivého kola (krystalická mřížka kruhového základu). Je kamenem rovnováhy. Jeho dvojí zbarvení přináší harmonii a vyrovnání energie jin a jang, vědomí a nevědomí, intelekt a intuici. Je výborným kamenem pro spojení ženského a mužského božství. Pomáhá uzemňovat. Jedná se o mocný čistič energie, přepisuje programy vrozených vzorců chování a vyvolává hlubokou změnu. Pomáhá nám se smířit s negativními zkušenostmi a mění je na pozitivní uvědomění.  Merlinit je také vysoce účinný pro karmickou léčbu, kde sahá do minulosti pro přečtení záznamů Akáši a usnadňuje přeformulování názorů a slibů, které se nyní projevují jako bloky.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Podporuje cirkulaci energie a kyslíku. Zvyšuje průtok energie podél páteře a skrze mozek. Podporuje dýchací, nervovou a oběhovou soustavu, srdce a střeva.

OČISTA A NABÍJENÍ

Očistíme proudem čisté vody nebo jej necháme v misce s vodou spolu s křišťálem přes noc. Nabíjíme pouze na měsíčním svitu.