MALACHIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Malachit je obdařený velikou mocí a patří mezi krystaly, s nimiž je zapotřebí nakládat s velkou opatrností. Je jedovatý a mělo by se pracovat pouze s jeho vyleštěnou formou. Nikdy nevdechujte jeho prach! Zesiluje kladné i záporné energie. Uzemňuje duchovní energii do půdy. Je důležitých ochranným kamenem, snadno pohlcuje negativní energii a znečišťující látky, které odebírá přímo z atmosféry nebo z lidského těla. Vstřebává znečištění plutoniem a chrání před zářením všeho druhu. Je pevným poutem spjat s přírodními a božskými silami. Čistí a aktivuje čakry, umožňuje spojení s duchovními průvodci. Otevírá srdce a vyvolává nepodmínečnou lásku. Lze jej použít při věštění nebo při vstupu do jiných světů - vnitřních i vnějších. Pomáhá přijímání vzkazů z budoucnosti. Nelítostně ukazuje, co nás blokuje a vytahuje na povrch hluboko ukryté pocity. Přetrhává nežádoucí pouta. Učí nás odpovědnosti za vlastní činy, myšlenky a pocity. Uvolňuje zábrany a zvyšuje schopnost vcítit se do druhých lidí. Pomáhá při psychosexuálních problémech a sexuálních traumatech. Pomáhá procesu znovuzrození. Zvyšuje intuici a vhled. Pomáhá potlačit duševní problémy, zmírňuje dyslexii. Uvádí do rovnováhy srdeční a pupeční čakru. Můžeme s ním zkoumat vlastní nitro a vyvolávat živé vzpomínky.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Je všestranný léčebný kámen. Rezonuje s ženskými orgány a léčí pohlavní nerovnováhu. Snižuje krevní tlak, léčí astma, artritidu, epilepsii, zlomeniny, otoky, nevolnosti při cestách, závratě, nádory, zrakový nerv, slinivku břišní, slezinu. Uvádí do souladu DNA a buněčnou strukturu. Zlepšuje imunitní systém.

OČISTA A NABÍJENÍ

Čistíme proudem vody. Nabíjíme na horském křišťálu na slunečním světle. Malachit je citlivý na kosmetiku i pot, nedoporučujeme jej nosit přímo na kůži, ztrácí svůj lesk.

Upozornění: Tento kámen je jedovatý.