MAGNETIT

SÍLA ENERGIE

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Tento kámen má magnetické účinky. Je obdařen silnou kladně-zápornou polaritou. Používá si při magnetické léčbě, kdy se pracuje s biomagnetickým polem lidského těla a meridiány. Funguje jako uzemňovací kámen. Magnetovec dokáže přitahovat i odpuzovat, dodávat energii a uklidňovat. Vyrovnává činnost meridiánů, ať už nedostatečnost nebo přílišnou aktivitu. Dočasně uvádí do souladu čakry a meridiány vyššího a éterického těla. Spojuje základní a zemskou čakru. Napomáhá při telepatii, meditaci a vyvolání vizí. Pomáhá s důvěrou ve vlastní intuici. Tento kámen přitahuje lásku, věrnost a oddanost. Používá se k potlačování negativních pocitů (strach, zlost, úzkost). Přináší houževnatost a vytrvalost. Naznačuje cestu, jak se vymanit ze škodlivých situací. Udržuje v rovnováze rozum a cit.  

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Magnetit dodává léčivou energii potřebnou k uzdravení. Blahodárně působí na astma, krev, oběhový systém, kůži a vlasy. Působí protizánětlivě a léčí svalové křeče. Příznivě působí na zastavování krvácení z nosu. Vyrovnává činnost orgánů (nedostatečnou i hyperaktivitu). 

OČISTA A NABÍJENÍ

Po důkladné očistě ve slané vodě ho pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na měsíčním světle.