KŘEMEN

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Křemen je jeden z nejrozšířenějších minerálů. Jeho častý výskyt  mu nikterak neubírá na kráse a vzácnosti. Díky své spirálovité krystalické formě je nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Nachází se na celém světě. Pohlcuje, ukládá, uvolňuje a reguluje energii. Dokáže také výborně odblokovávat. Pokud křemen použijeme na akupunktruních jehličkách, tak tím zvýšíme jejich účinnost o 10 %. Odstraňuje svalové křeče a chrání před radiací. Vytváří elektromagnetické vlny a odstraňuje elektrostatický náboj. Umožňuje naladění na specifickou energii, kterou potřebujeme k uzdravení nebo ke splnění duchovního úkolu. Uvádí energii do nejdokonalejšího stavu a odstraňuje vzniklou nerovnováhu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnější vyšší těla. Vede k hlubokému pročištění duše a spojení duševní dimenze s myslí. Křemen se vyskytuje v mnoha barvách. Je vynikající spořič energie. 

Další druhy křemene:

Modrý křemen - usnadňuje procházení přeměnou. Podněcuje tvořivost a naději. Zklidňuje mysl, utišuje obavy. Podporuje hrdlo, imunitní systém, slezinu, endokrinní systém, a orgány horní části těla. Pomáhá při detoxikaci a při depresi. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Křemen je nejdokonalejší léčivý kámen a lze jej použít na jakýkoliv problém. Podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Pomáhá při hojení popálenin. Harmonizuje čakry a vyšší jemná těla.

OČISTA A NABÍJENÍ

Křišťál čistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na slunci nebo necháme odpočinout na denním světle.