KARIÉRA KARTÁŘKY

Můj první zájem o věci mezi nebem a zemí byl v oblasti karetního předpovídání budoucnosti. Stalo se tak když mi bylo kolem 20ti let, což je dnes polovina mého života. Nikdy dříve jsem se těmto věcem nevěnovala. Vím, že moje maminka se o seberozvoj zajímala, ale v nějakém úseku svého života z toho vypadla a tyto nauky prožívala spíše bolestivě. Nebylo tedy nic, co by mě motivovalo zajímat se o tento směr. Tento postoj se změnil prostřednictvím vykládacích karet. 


 Můj první manžel se na vojně naučil vykládat karty a vykládal je celé rodině. Jeho četba výkladů se plnila a to mě inspirovalo. Když tetě předpověděl závažný zdravotní problém se zásahem lékaře během několika dní a ona za dva dny musela navštívit pohotovost se zánětem zubu. Jeho předpovědí se plnilo kolem 80 %. Bylo to zajímavé a motivující. Přijít na to jak to funguje a předpovídat si tak vlastní budoucnost. V té době to chtěl znát každý. Karetní ezoterika byla na vzestupu a všechny zajímala budoucnost. 

Začala jsem se učit také a brzy ho následovala ve výkladech. Bylo to velice úchvatné. Někteří přátelé už nechtěli ani vykládat, protože jsem byla vždy upřímná a poselství karet není vždy příjemné. Takže jsem si vysloužila stagnaci :) nikdo ty karty "radši nechtěl znát". Začala jsem tedy vykládat na veřejnosti. Občas jsem si dala někam inzerát a občas něco vyložila. Nebudovala jsem si kariéru kartářky, jednoduše mě to bavilo a fascinovalo. Když došlo v mém prvním manželství k rozpadu, upnula jsem se na karty, ve kterých jsem hledala útěchu. Ta však nepřicházela, naopak bylo jasné, že rozpad manželství je nezvratný. To byl bod, kdy jsem se o karty přestala zajímat, protože jejich předpovědi jsem nebyla ochotná přijímat. 

Po několika letech, když jsem se stabilizovala jsem karty opět vytáhla a vykládala jsem nejen sobě a rodině, ale opět veřejnosti. Založila jsem si tehdy svůj první web a nabízela kartářské služby. To byl vlastně první styk s veřejností, s přímou komunikací s klienty. Byla to velká zkušenost. Potkávala jsem mnoho lidí a jejich příběhů. Byla jsem šťastná, že mohu nabídnout vhled, být nápomocná. Klientů bylo mnoho a tato práce se mi líbila. Co mě odrazovalo, bylo to, že některé skupiny lidí, kartářství vnímají jako dar a absolutně neznají morální koncepty. Tyto služby jsou často spojovány s cikánskými praktikami a velká většina lidí se dožadovala výkladu zdarma a nebylo-li jim vyhověno, okamžitě útočili nadávkami. Ubližovalo mi, protože jsem byla přeci tou, která chce pomáhat a nemůže se za to dočkat sprostých slov. Byla jsem naivní a zranitelná. Omezila jsem tedy tuto činnost na minimum, ale od karet jsem neodešla. 

Velký návrat nastal v době, kdy jsem založila stránku (anabella - někteří jistě znáte ). Tam jsem se touto činností začala oficiálně živit. Naučila jsem se přehlížet neutuchající skupinky "méně chápajících lidí", kteří útočí a nadávají. Eliminovala jsem možnosti setkat se s touto energií a postupně jsem ke své praxi přidala střípky rozborů a kurzů sebepoznávání, kterým jsem v tu dobu sama procházela. 

Později jsem založila Školu Vzestupu, k čemuž mě vedlo to, že u práce kartářky jsem pochopila, jak moc je potřeba, aby se lidé vzdělávali v oblasti toho, co jim ubližuje a co je trápí. Chtěla jsem, aby lidi nechodili ke mě jako ke kartářce, ale aby pochopili, proč se jim dané věci dějí a nezůstávali pouze u toho, že mají špatný osud. Že přeci situace se děje, protože něco sděluje a volá po tom, aby ji člověk pochopil a tím se nemusela uvedená nepřízeň dít. Že situace jsou vlastně cenné stavy, které nás učí růst. A toto mé vnímání pomalu ukončilo definitivně mojí práci coby kartářky na plný úvazek. 


NALEZENÉ ZKUŠENOSTI

Moje osobní zkušenosti, mě dovedli k tomu, že dnes karty nevykládám jednotlivcům. Pochopila jsem v této oblasti jak fungují klienti, jak nakládají s výklady, co vlastně za tímto hledají. Také to jak se mohou upnout na výklad a i to, že není úplně namístě pracovat tak tence s psychikou lidí. Určitě bych nechtěla házet do jednoho pytle všechny zájemce o výklady karet, ale podívejme se na to upřímně. Ke kartářce jde člověk v případě, že má v životě nějaké problémy a už dopředu má nastaveno, že v kartách chce hledat rozhřešení, úlevu a pomoc. Takový člověk většinou nechce ze strany kartářky definovat cokoliv pro něj neharmonického . On chce pomoc, chce se zbavit dané situace ve svém životě a hledá útěchu. Toto, ale není zárukou toho, že kartářka pomůže. Spousta lidí si nechce připustit to, že cesty karet jsou možnosti. Je náročné v tom pracovat, pokud tuto práci kartář pojímá zodpovědně. Samozřejmě nemluvně o tom, kolik podvodných "kartářek" v této oblasti pracuje. 

Podle mého názoru je tento způsob kartářství již přežitý a má zhroucené základy, kde se namísto klasického výkladu objevují nové způsoby jak zaujmout pomocí karet naší společnost, a to jsou například různá poselství, která všude vídáme. Dochází zde k evoluci, k vývoji a musí zákonitě přijít nové způsoby. 

Osobně bych karty doporučila spíše jako techniku na poznávání sama sebe. Naučit se karty může naprosto každý. A pokud se je nenaučí zapamatovat, pak vůbec není hloupé se dívat do zápisků. Pojmout TAROT jako cestu poznání sama sebe. Ptát se, co se mi právě děje? Proč se mi to děje? Kam mě to směruje? Co je pro mě správné? A k tomu opravdu nepotřebujeme prostředníka, jako tomu bývalo. 

Když už karty vykládám, pak mě k tomu vede nějaká mimořádná situace. Dále třeba mám ráda kolektivní výklady například pro jednotlivá znamení. Tento způsob může někoho zaujmout, ten člověk může v tom výkladu něco najít  pro sebe užitečného, ale je to možnost, která ho nesvazuje, protože není směrována přímo na konkrétní osobu. A v tomto já vidím smysl i budoucnost kartářství. 

Zajímáte-li se o  mé služby v oblasti kartářství, mohu Vám nabídnout následující:

POSELSTVÍ KARET, které je zdarma a je dostupné na YouTube či FB nebo na webu ZDE:

ŠKOLA TAROTU, kurzy ve kterých se naučíte kartám rozumět a budete moci tuto nauku uplatnit ve svém životě. Kurzy najdete ZDE:

INDIVIDUÁLNÍ VÝKLAD, který najdete ZDE: