KARNEOL

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Karneol uzemňuje a ukotvuje v současné realitě. Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energií. Obnovuje vitalitu, motivaci a stimuluje tvořivé schopnosti. Je vhodný při dramatických situacích. Čistí jiné kameny. Propůjčuje schopnost vyrovnat se s cyklem života a zahání strach ze smrti. Používal se k ochraně mrtvých na jejich poslední cestě. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život. Motivuje k úspěchu v povolání. Překonává závislosti všeho druhu. Pomůže nám získat sebevědomí a sebehodnotu. Dodává sílu. Přináší jasné vnímání světa. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky. Přináší koncentraci. Je mocným ochráncem před závistí, vztekem a zlobou. Brání vzniku negativních citů, jenž nahrazuje láskou.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Povzbuzuje metabolismus. Aktivuje základní a sakrální čakru. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Dokáže překonat frigiditu a impotenci. Léčí revmatismus, neurologii a deprese. Posiluje ledviny. Přispívá k léčení kostí a šlach. Vstřebává vitamíny a minerály. Zlepšuje srážlivost krve.

OČISTA A NABÍJENÍ

Proudem čisté vody nebo v misce s vodou a křišťálem přes noc. Nabíjíme na slunci často a co nejdéle. Lze jej nabíjet i za měsíčního svitu.