JASPIS

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Jaspis nabízí podporu a pomoc ve stresu, přináší klid a uvědomění celku. Používá se při léčbě, sjednocuje všechny aspekty života. Připomíná lidem, aby si vzájemně pomáhali. Srovnává čakry (podle barev). Pomáhá při šamanských cestách a vybavováním snů. Zajišťuje ochranu a uzemňuje energie těla. Udržuje vyvážený poměr mezi složkami jin a jang a současně zajišťuje duševní rovnováhu, citové a tělesné roviny a éterickou říší. Odbourává elektromagnetický smog a radiaci. Dodává odhodlání k naplnění záměrů. Proniká ke kořenům problémů. Nabízí pomoc při konfliktech. Zvyšuje organizační schopnost. Napomáhá rychlému uvažování a zvyšuje organizační schopnosti. Prodlužuje sexuální rozkoš. Přináší pomoc během dlouhodobých nemocí nebo při hospitalizaci.

Další druhy jaspisu: 

Jaspis červený - uzemňuje energii a napravuje nepříznivou situaci. Vnáší na světlo problémy ještě dřív, než se příliš rozrostou. Dokáže uklidnit rozbouřené city. Pomáhá nám rozpomenout se na obsah snů. Působí na základní čakru. Čistí a stabilizuje auru. Posiluje hranice osobnosti. Přináší zdraví, sílu a odbourává jedovaté látky z oběhového systému krve a jater.

Jaspis žlutý - nabízí ochranu během duchovní práce a cestování. Přivádí pozitivní energii. Povzbuzuje činnost systému žláz s vnitřní sekrecí. Podněcuje čakru solar plexu. Odstraňuje z těla jedovaté látky. Léčí trávení a žaludek.

Jaspis mokait (australský) - přináší vyrovnanost mezi vnitřními a vnějšími zážitky. Ponouká nás do nových experimentů a zároveň v nás vyvolává hluboký klid. Dokáže stabilizovat fyzické tělo. Upevňuje imunitní systém, léčí zranění a čistí krev.

Jaspis obrázkový - nese v sobě poselství z minulosti, které vypráví pomocí obrázků. Vynáší na hladinu skrytý pocit viny, závist, nenávist a lásku. Pomáhá odhalit, to co nás utlačuje. Nese v sobě smysl harmonie. Přináší klid a odstraňuje strach. Podněcuje imunitní systém a čistí ledviny.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Podporuje oběhový systém, trávení a funkci pohlavních orgánů. Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodou ponecháme celou noc. Nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.