JAK ČISTIT KAMENY

SÍLA ENERGIE

Krystaly do sebe vstřebávají energii, proto je třeba je čistit a zbavit nežádoucí energie. Tím se odstraní veškeré naprogramování, které bylo do krystalů vloženo dříve.

Krystaly, které jste si koupili nebo vám byly darovány, je velmi důležité očistit, protože budou obsahovat energii pocházející z toho, jak na ně sahala spousta lidí, nebo i z místnosti, kde byly uloženy, a taková energie nám není ku prospěchu.

Krystaly do sebe mohou pojmout pouze určité množství energie a následně tato energie začne vyzařovat ven. Může tedy dojít k tomu, že nakonec začneme zpracovávat úplně cizí energii a proto vždy čistíme. 

Při čištění si stanovte záměr, že chcete krystal očistit od veškeré negativní energie, která k němu nepatří. Níže si můžete vybrat některý z technik čištění. Pozor však, některé kameny nesnesou například vodu ( jako třeba selenit ). Proto zjistěte si předem, k jaké očistě je daný kámen vhodný. 


ČIŠTĚNÍ SOLÍ

Krystaly vložte na noc do misky se solí a nechte je tam přes noc. Dejte však pozor, protože sůl by mohla některé měkké krystaly poškrábat nebo se usadit v prasklinkách či prohlubních na povrchu kamenu. Druhá den sůl vyhoďte obvyklým způsobem nebo ji můžete vysypat na rozcestí. 

ČIŠTĚNÍ VODOU

Krystaly nechte jednu až dvě minuty omývat čistou vodou ( můžete i ve studánce nebo potůčku či dešťové vodě ). Vždy používejte vodu studenou. Dbejte pozornosti, některé krystaly jsou ve vodě rozpustné! 

ČIŠTĚNÍ PŮDOU

Krystaly můžete na noc zakopat na zahradě, aby je očistila. Matka Země obnoví jejich energii. Při této technice je vhodné dát kamínky do malého květináčku a označit si místo zakopání. Tato metoda není vhodná u kyselé nebo velmi kamenité půdy.

ČIŠTĚNÍ SVĚTLEM

Tato technika je určena pro zkušenější a spočívá v tom, že si představíte, že z vašeho třetího oka vychází zářivé bílé světlo, které prostupuje krystalem a odstraňuje z něj všechnu negativní energii. Vnímejte svoji intuici, která vám řekne, kdy je proces ukončen. 

ČIŠTĚNÍ DECHEM

Jednoduchá technika očisty pomocí našeho dechu. Začněte na krystal lehce foukat se záměrem jej očistit od veškeré energie, která mu nepatří. Poslouchejte svoji intuici, která vás povede a naznačí i ukončení procesu. 

ČIŠTĚNÍ ZVUKEM

U této techniky lze použít zvukové vibrace. Krystaly můžete vložit do tibetské mísy a poté do ní zlehka paličkou udeřit. Zvuky můžete také použít těsně vedle krystalu. Použít můžete ladičku nebo i vibrační hudbu.

ČIŠTĚNÍ VYKUŘOVÁNÍM

Krystaly protáhněte kouřem z hořící šalvěje nebo kadidla se záměrem, že kouř odnese veškerou negativní energii, která uplývá na krystalu. 

ČIŠTĚNÍ KRYSTALY

Naše krystaly můžeme čistit například položením na křišťál nebo selenit a nechat několik hodin. Můžete také použít různé geody. K čištění používejte surové kameny. 

ČIŠTĚNÍ RÝŽÍ

Vložte své krystaly do misky s hnědou rýží a nechte je tam přes noc. Rýže do sebe nasaje všechny negativity. Ráno rýři vyhoďte obvyklým způsobem nebo rozhoďte na rozcestí.


Existují samozřejmě i další možnosti jak krystaly čistit. Například máte-li REIKI, můžete je použít k očistě kamenů.