GIRASOL

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Kámen bílého světla, který patří mezi odrůdy křemene.
Pomáhá nám se opět nalézt, objevit své pravé Já, rozpustit veškeré stesky a trápení, nevyřešené problémy, nevyslyšené touhy či zraněné city. Girasol je křehký kámen pro křehké senzitivní lidi, který stejně jako oni, jsou-li vystaveni nadměrnému tlaku. Naznačuje řešení obtíží, které vyplynuly z minulých životů, kde nebyly dořešeny. Obnovuje buněčnou paměť, stimuluje tvořivost a zlepšuje komunikaci. Pomáhá nám pochopit hluboké příčiny nemoci, posiluje hranice a učí nás, jak pochopit své citové potřeby. Usnadňuje vize.
Při veškerých psychosomatických potížích a chorobách je právě Girasol tím nespolehlivějším a nejúčinnějším pomocníkem.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Uvádí do souladu a harmonie veškeré procesy, které zaručují naše trvalé zdraví. Vyrovnává krevní tlak a oběh, reguluje tvorbu buněk, posiluje imunitní systém a lymfatickou soustavu, podpuruje trávicí trakt. Pomáhá při padání vlasů a při bolestech (zejména hlavy a při migréně). Stejně jako kámen je velice účinná i jeho voda. Její vnější použití je vhodné k očistě nezdravé pleti, zatímco vnitřní, na lačný žaludek, podporuje tvorbu enzymů, které mají vliv na veškeré životní pochody v těle. 

OČISTA A NABÍJENÍ

Girasol miluje vodu a nemá ji nikdy dost, můžeme jej přechovávat ve vodě i po delší čas. Naproti tomu je velice choulostivý na žár, prudké změny teploty a přímé slunce. Nabíjíme jej proto při východu a západu slunce, nebo v noci za úplňku.