GAGÁT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Černý jantar je ve skutečnosti zkamenělé dřevo, které vypadá jako uhlí. Už od dávných dob se používal na výrobu amuletů. Odvádí negativní energii a odstraňuje bezdůvodný strach. Jako ochranný prostředek se nosí na krku. Pomáhá proti násilí a nemocem. Chrání také při duchovních cestách. Dříve se používal jako ochrana před silami temnoty. Lidé, které tento kámen přitahuje patří mezi "staré duše". Lze jej použít i k otevření nové cesty za novými duchovními zkušenostmi. Je nápomocen na cestě k osvícení. Pokud jej použijeme k léčbě, po každém nasazení je potřeba jej pečlivě očistit. Dokáže udržet finance v rovnováze a ochraňuje podnikání. Pomáhá nám udržet kontrolu nad vlastní životem. Dokáže zachovávat rovnováhu v proměnlivých náladách, zahání deprese a vnáší do života vyrovnanost a stabilitu. Pročišťuje základní čakru a podněcuje růst kundalíni.  

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Léčí migrény, epilepsii a nachlazení. Potlačuje otoky žláz a lymfatických uzlin. Léčí bolest v krku. Pomáhá při menstruačních křečích.

OČISTA A NABÍJENÍ

Po důkladné očistě ve slané vodě ho pokládáme na již nabitý křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Nemáme-li křišťál po ruce, nabíjíme kámen na denním světle, bez přímého dosahu slunce, popřípadě na měsíčním světle.