DOLOMIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Dolomit oplývá energií, která nám umožňuje duchovní vývoj, stabilitu, spokojenost, vyrovnanost. Eliminuje bezcílnost, přetvářku, lži a nevědomost. Zabraňuje úbytku energie, pokud řešíme zbytečné spory nebo pokud se dostaneme do situací s emočním vypětím a náročnými lidmi. Utěšuje, uklidňuje úzkostlivé děti i zvířata. Dodává životní sílu a zvyšuje odolnost proti nemocem všech druhů. Učí nás realistickému způsobu myšlení (se selským rozumem a nohama na zemi). Posiluje zdravý rozum. Odstraňuje blokády a tím vyrovnává energie v těle. Léčí traumata, která pochází ze strachu a fóbií. Aktivuje schopnost přijímat lásku ve vašem životě, ale zároveň abychom byli schopni lásku dávat. Otevírá naši mysl originálním myšlenkám a nápadům a usnadňuje abstraktnímu myšlení. Nejtypičtější barvou je bílá, ale dále může být dolomit šedý, růžový, červený a hnědý. 

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Dolomit regeneruje a uzdravuje celé tělo. Léčí srdce, pomáhá při potížích kostí, svalů, nehtů a kůže. Pomáhá léčit ledvinové kameny, krevní buňky, nespavost, křeče a pohlavní ústrojí obou pohlaví. Rovněž harmonizuje žlázy s vnitřní sekrecí, hormony a trávicí systém. 

OČISTA A NABÍJENÍ

Očistíme proudem čisté vody nebo jej necháme v misce s vodou spolu s křišťálem přes noc. Nabíjíme jakkoliv dlouho na přímém slunci.