AZURIT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Azurit slouží jako průvodce a rádce při duchovním rozvoji. Provází duši na cestě směřující k osvícení. Čistí a stimuluje třetí oko a současně jej ladí, aby navázalo kontakt s duchovními průvodci. Umožňuje cesty mimo tělo a pozvedá vědomí na vyšší úroveň. Je vhodný k meditacím. Je mocným léčitelským kamenem, díky kterému snáze pochopíme psychosomatický dopad působení mysli a citů na tělo. Přináší porozumění a odhaluje nové perspektivy. Zlepšuje porozumění realitě a překonává hranice minulosti. Pročišťuje mysl od stresu, obav a smutku. Vnáší do emocí světlo. Poměňuje strach a smutek, přičemž pomáhá pochopit jejich příčiny. Uklidňuje a dodává odvahu.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá při krčních problémech a potížích s klouby. Rovná páteř a funguje na buněčné úrovni, kde odstraňuje blokády. Dodává energii. Příznivě působí na slezinu, štítnou žlázu, kosti, klouby, ledviny, játra, žlučník a kůži. Pročišťuje čakry a posilu při krizích.

OČISTA A NABÍJENÍ

Vzhledem k obsažené mědi, je azurit velmi choulostivý. Voda mu škodí a očistu provedeme nejlépe představou nebo v meditaci se záměrem na regeneraci a očištění kamene. Nabíjíme na horském křišťálu nebo v noci za úplňku.

Upozornění: Tento kámen je jedovatý.