AVANTURÍN

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Avanturín je kámen, který působí kladně na vše, co má souvislost s prosperitou a majetkem.

Avanturín je bezprostředně spojen s přírodou. Protože aktivuje síly přírody, je považován za všestranný lék. Jeho univerzální energii lze využít velmi rozmanitě. Síla tohoto kamene navozuje uklidnění a harmonii. Přináší klid a mír. Všechny stresy a negativity, které se kolem nás pohybují, jednoduše rozbije a vnese nám do života mír. Nedovolí nám myslet negativně, ale naopak nás propojí s Matkou Zemí a její léčivou moudrostí. Jeho uklidňující síla se velmi dobře využije při poruchách spánku nebo když máme mnoho rušivých myšlenek v hlavě a nedokážeme vypnout. tento kámen je spojuje rozumovou a citovou část osobnosti. Podporuje vnímavost a kreativitu. Reguluje růst dětí od narození do 7 let. Pohlcuje elektromagnetický smog. Ruší dopad negativních situací a obrací je v jejich opak.

Je považován za kámen štěstí a hojnosti.

Další druhy avanturínu: 

Avanturín hnědý/zlatývyrobený ze syntetického oranžového avanturínu. Syntetický oranžový avanturín se také nazývá pouštní písek. Jedná se o syntetický kámen s příměsí mědi, které dodává blýskavý efekt. Tento avanturín je pověstným kamenem štěstí, přináší prosperitu a majetek, posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Jako všestranný kámen se dobře hodí ke všem zdravotním problémům. Dominuje však v oblasti metabolismu a při migrénách, kde navozuje klid zmírněním přemíry myšlenek.

OČISTA A NABÍJENÍ

Čistíme pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodou a horským křišťálem přes noc. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.