AMETYST

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Mimořádně mocný kámen, který snoubí životní sílu s klidem ducha. Jeho silná ochranná energie, chrání svého nositele a dodává mu optimismus do života. Zahání negativní emoce, stres, obavy, strach, vztek a pocity viny. Také zahání noční můry, a protože je kamenem klidu, tak navozuje klidný spánek a ozdravující sny. Chrání před nočními můrami. Svými vysokými spirituálními energiemi nám dopomáhá rozvíjet naší intuici a přijímat nové myšlenky. Podporuje rozhodnost a soustředění. Posiluje věrnost a lásku. Je také vhodný při léčbě různých závislostí. Působí dobře při meditaci. Zlepšuje paměť. Přináší božskou lásku, nabízí vhled do podstaty člověka, povzbuzuje k nezištnosti a duchovní moudrosti. Blokuje geopatogenní zóny.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Podněcuje produkci hormonů. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Ulevuje od tělesné i citové bolesti. Zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí. Léčí nerovnováhu žaludečního traktu a blahodárně působí na střeva. Léčí nespavost. Čistí auru. Stabilizuje duševní stav. Pomáhá při kožních chorobách.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodou přes noc. Nabíjet ametyst můžete na horském křišťálu a při měsíčním svitu. Na slunci ametyst ztrácí svou barvu.