AKVAMARÍN

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Kámen symbolizující odvahu. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Vnáší harmonii do svého okolí a chrání před škodlivým znečištěním. Povzbuzuje k převzetí zodpovědnosti za svůj osud. Pomáhá utvářet čestnou a dynamickou osobnost. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování. Uklidňuje mysl a odstraňuje nepatřičné myšlenky. Zlepšuje vnímavost a vyjasňuje skutečné okolnosti. Je vhodný k uzavírání všech záležitostí na všech rovinách. Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Zvyšuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Hodí se k meditaci a navozuje vyšší stavy vědomí. Ponouká svého majitele, aby sloužil prospěchu lidstva. Vytváří ochranný štít pro auru a čistí čakry. Pročišťuje korunní čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami. Pomáhá udržet soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Pomáhá při bolestech krku a se štítnou žlázou. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla. Působí na oči, čelist, zuby a žaludek. Funguje proti krátkozrakosti a dalekozrakosti. Pomáhá i při obtížích dýchacího ústrojí.

OČISTA A NABÍJENÍ

Pod proudem vody a pak jej položte na horský křišťál. Nesnese přímé sluneční paprsky. Lze jej nabíjet na měsíčním svitu.