ACHÁT

SÍLA PŘÍRODY

CHARAKTERISTIKA KAMENE

Achát slouží jako uzemňovací kámen, který nám dává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Pomáhá k soustředění a stabilizaci tělesné energie. Dokáže uvádět do souladu prvky jin a jang. Tento kámen sice působí pomalu při uklidňování, ale za to poskytuje velkou sílu. Jeho mnohonásobné vrstvy dokážou vynést na světlo dosud ukryté informace. Napomáhá majiteli k přijetí sama sebe a podporuje sebedůvěru. Posiluje schopnost soustředění a analýzy. Dodává nám také sílu, abychom byli k sobě upřímní.  Pomáhá překonávat zahořklost a vnitřní zlobu. Posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Otevírá cestu ke kolektivní moudrosti a poznání jednoty. Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie.

Další druhy achátu: 

Acháty mají různé zabarvení. Jejich vlastnosti jsou stejné, ale podle barvy pak přiřazujeme k určitým čakrám.

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ

Achát podporuje trávicí proces a přináší úlevu při gastritidě. Léčí oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a léčí kožní nemoci.

OČISTA A NABÍJENÍ

Očistíme proudem čisté vody nebo jej necháme v misce s vodou spolu s křišťálem přes noc. Nabíjíme jakkoliv dlouho na přímém slunci. Kromě ohnivého achátu.